Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
 

Tryskání křemičitým pískem

Pískování se nejčastěji využívá jako předúprava povrchu pro aplikaci nátěrových hmot nátěrem či nástřikem.  Je možné opracovat tvrdé povrchy a materiály pomocí proudu jemných abrazivních částic. Křemičitý písek lze využít pro tryskání malých součástek a výrobků, ale i velkých ocelových konstrukcí průmyslových zařízení, potrubí, nádrží, fasád, stožárů el. vedení, šasí nákladních automobilů, kamene, žuly, betonu a dalších. Tato metoda dokonale zabezpečí čištění, odmaštění a především odstranění starých nátěrů, rzi a okují. Takto upravený materiál je po tryskání dokonale čistý a připravený k dalším povrchovým úpravám. Realizace probíhá v sídle firmy nebo v terénu. V takové situaci používáme naši mobilní jednotku, kterou je možné využít téměř ve všech prostorech.

 

Tryskání skleněnou balotinou (balotinování)

Tryskání skleněnými mikrokuličkami využíváme v nově vybudovaném specializovaném boxu, o velikosti 3,6 x 7 metrů, s možností zpětné recyklace abraziva. Balotinování se převážně využívá jako finální úprava nerezových dílů a dílů z lehkých slitin, která zlepší jejich estetické vlastnosti, ale je možné využít i k tryskání skleněných povrchů. Skleněná balotina je také vhodná pro jemné tryskání, leštění nebo sjednocení zbarvení povrchu po tepelné úpravě.

 

Vysokotlaké mytí

Vysokotlakým mytím se očišťují různé povrchy a materiály pomocí vodního paprsku, do kterého je možné přidat odmašťovadla nebo inhibitory koroze pro kvalitnější výsledek.

Díky této síle proudu vody směřované k čištěnému povrchu je možné odstranit například:

  • organické nečistoty (řasy, plísně, mechy)
  • graffiti, barvy, laky a mořidla
  • mastnotu a olejové skvrny
  • cementový povlak, rez i solné výkvěty apod.

Tato metoda je vhodná pro střešní krytiny, kamenné zdi, beton, fasády apod.