Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
 

Tryskání křemičitým pískem

Pískování se nejčastěji využívá jako předúprava povrchu pro aplikaci nátěrových hmot nátěrem či nástřikem.  Je možné opracovat tvrdé povrchy a materiály pomocí proudu jemných abrazivních částic. Křemičitý písek lze využít pro tryskání malých součástek a výrobků, ale i velkých ocelových konstrukcí průmyslových zařízení, potrubí, nádrží, fasád, stožárů el. vedení, šasí nákladních automobilů, kamene, žuly, betonu a dalších. Tato metoda dokonale zabezpečí čištění, odmaštění a především odstranění starých nátěrů, rzi a okují. Takto upravený materiál je po tryskání dokonale čistý a připravený k dalším povrchovým úpravám. Realizace probíhá v sídle firmy nebo v terénu. V takové situaci používáme naši mobilní jednotku, kterou je možné využít téměř ve všech prostorech.

 

Tryskání skleněnou balotinou (balotinování)

Tryskání skleněnými mikrokuličkami využíváme v nově vybudovaném specializovaném boxu, o velikosti 3,6 x 7 metrů, s možností zpětné recyklace abraziva. Balotinování se převážně využívá jako finální úprava nerezových dílů a dílů z lehkých slitin, která zlepší jejich estetické vlastnosti. Skleněná balotina je také vhodná pro jemné tryskání, leštění nebo sjednocení zbarvení povrchu po tepelné úpravě.

 

Vysokotlaké mytí

Vysokotlakým mytím se očišťují různé povrchy a materiály pomocí vodního paprsku, do kterého je možné přidat odmašťovadla nebo inhibitory koroze pro kvalitnější výsledek.

Díky této síle proudu vody směřované k čištěnému povrchu je možné odstranit například:

  • organické nečistoty (řasy, plísně, mechy)
  • graffiti, barvy, laky a mořidla
  • mastnotu a olejové skvrny
  • cementový povlak, rez i solné výkvěty apod.

Tato metoda je vhodná pro střešní krytiny, kamenné zdi, beton, fasády apod.